Květen 2016

Měsíc s knížkou: DUBEN 2016

14. května 2016 v 19:57 | Charlyn |  Měsíc s knížkou

6 KNÍŽEK
2198 STRÁNEK

V dubnu jsem nepřečetla tolik knih - jednak kvůli škole, jednak kvůli tomu, že jsem deset dní louskala Pineirův Pád a pořád s ním nemohla pohnout.
Na začátek bych se chtěla omluvit, že jsem v květnu nebyla moc aktivní, a také vymluvit, protože ani nadále nebude vycházet moc článků. Nejenže toho mám hodně ve škole, potřebuji do konce června dodělat resty ze čtvrtého ročníku, abych byla v září puštěna k maturitě, a co si budu nalhávat, jsem tak v polovině. Také mám zítra přijímačky na UPOL na obory česká filologie a česká filologie se zaměřením na editaci, takže čas, který jsem nestrávila nad učením do školy, jsem zabila při procházení přijímacích testů a následném panikaření. A to málo volného času trávím u hokeje a u Hry o trůny (je tu nějaký fanoušek?). Takže nabitý měsíc.
Také za chvíli budeme slavit první narozeniny blogu, mám z toho hroznou radost a děkuju všem pravidelným i příležitostným čtenářům za jejich trpělivost a povzbuzující komentáře.Duben jsem začala s knihou Zmizelá od bestsellerové autorky Gillian Flynn. Knihu jsem si nemohla vynachválit, omotala si mě kolem prstu a udržela si moji pozornost až do samotného konce, který se nedá označit jinak než za kontroverzní. Všem, kteří váhají kvůli tomu, že je neoslovil film: jděte do toho, mě taky zprvu odradil, naštěstí jsem se odhodlala knihu i tak přečíst a nestačila jsem zírat. Film se s knihou vůbec, ale vůbec nedá srovnávat.
Pokud se chcete dozvědět víc, přečtěte si moje recenzi: ZDE.Od knihy Řeky Londýna, kterou napsal Ben Aaronovitch, jsem měla obrovská očekávání. Bohužel nebyla naplněna. Začátek, kdy se do knihy ještě to nadpřirozeno moc nemotalo, se mi hodně líbil a neustále jsem se uculovala nad nějakými hláškami. Jenže pak se hlavní hrdina zapletl do nadpřirozeného světa a kniha šla z kopce - kromě známých upírů či duchů v knížce vystupovali neobvyklé a ve výsledku docela trapné bytosti. Knížka se vlastně, jak je z názvu patrné, točila kolem londýnských řek a každou z řek zastupovala nějaká postava, takže tu byla Mamka a Taťka Temže, což byl zprvu docela komický prvek, pak se ale přehoupl do roviny trapnosti. Navíc kniha se špatně a hodně pomalu četla.
Víc povím v recenzi, kterou chystám.
Dále jsem si v knihovně půjčila knihu Můj pes Doggo od Marka B. Millse. Jakožto nadšený a zapálený pejskař jsem se těšila na úsměvnou a dojemnou knížku s pejskem jako hlavním hrdinou. Příběh byl docela dobrý, místy vtipný, takže jsem se zabavila, ale ve výsledku tam o Dogga vůbec nešlo. Celou dobu někde buď ležel, nebo tam vůbec nebyl. Kdyby v knize nefiguroval, dopadlo by to vlastně stejně. Takže tahle knížka není taková, jak se tváří. Nicméně i tak to bylo dobré a nenáročné čtení.
Kořist od Andrewa Fukudy je druhý díl distopické trilogie Hon. Musím říct, že druhý díl byl doopravdy lepší než ten první a i o hodně zajímavější. Hlavní záhadu okolo tajemného městečka jsem ale odhalila a myslím, že jsem nebyla jediná - má totiž hodně společného s jistou zápletkou ve Hře o trůny. Přesto mi to nijak nevadilo a kniha nakonec dostala docela úctyhodné hodnocení.
Na knihu chystám recenzi, takže víc se dozvíte tam. Nevím, jak to celé napíšu, abych nic neprozradila čtenářům, kteří nečetli ani první díl, rozhodně to bude výzva - ale můžu zaručit, že recenze bude kompletně bez spoilerů, ostatně jako vždycky. Protože spoilery jsou zlo!
Mnozí z Vás jistě Liane Moriarty znají, u nás vyšly už tři její knihy a Zamilovaná hypnotizérka byla čtvrtá. U mě Liane nikdy nezklame a nezklamala ani teď. Hypnotizérka nebyla vůbec žádná kýčovitá romanťárna, jak by se podle názvu mohlo znát - samozřejmě tam šlo o lásku, ale hlavním tématem knihy byl stalking, takže rozhodně nečekejte žádný růžový vztah.
Na knihu také chystám recenzi, než vyjde, můžete se podívat na recenzi na Sedmilhářky, u nás třetí vydanou Lianinu knihu, na kterou jsem pěla samé ódy: ->RECENZE<-
Fanoušci sci-fi a Marťana jistě o této knize slyšeli - jedná se o Pád od R.J. Pineira. Já sice sci-fi moc nefandím, ale protože se mi líbil Marťan, myslela jsem si, že mě nadchne i tato kniha. Bohužel mě hodně zklamala, a kdybych ji nevyhrála v soutěži, asi bych si dost vyčítala, že jsem zrovna za tuhle knihu utratila značnou část mého kapesného. Ono to doporučení na základě Marťana je trochu zavádějící - ano, kniha má podobný námět, ale krom toho je jedinou další jejich společnou věcí množství technických informací. V Marťanovi ale byly všechny technické detaily podány tak nenásilně a laicky, že je pochopilo i takové tele jako já, a když jste prostě zrovna něco nepochopili, nevadilo to. Jenže celý děj Pádu se točil kolem složité techniky, fyziky a matematiky, mých úhlavních nepřátel. Takže kniha mě nudila a otrávila a spíše ze setrvačnosti jsem ji louskala necelé dva týdny.
Nevím, jestli na ni napíšu recenzi, mám k ní co říct, to ano, ale zase nechci psát recenzi, kde bych na knihu jenom nadávala. Pokusím se najít i něco, co bych mohla vyzdvyhnout, jinak recenzi vynechám.Tak to byly moje knihy, jaké jsou Vaše? A potkám se s někým zítra na příjimačkách?
Mějte se krásně a užijte si víkend.